Děkujeme NADĚJE Otrokovice, nezisková organizace za velmi příjemně strávenou středu 8. 6. 2022 exkurzí v Denním stacionáři, Sociálně terapeutické dílně, Sociální rehabilitaci a Domově pro osoby se zdravotním postižením.

Víkendové vzdělávání

Máme za sebou krásný víkend 13. 5. – 15. 5. 2022. Slunečné počasí přálo plánovanému víkendovému vzdělávání. Byl připraven bohatý program nejen pro pěstouny, ale i jejich děti.

V pátek přijaly pozvání dlouhodobé pěstounky, které vychovaly spoustu dětí a mají za sebou mnoho bohatých zkušeností.

Dospělí měli v sobotu program s panem doktorem Klimešem na téma „Vztahy v rodině a jejich specifika v náhradní rodinné péči“. Zde se výklad pana doktora propojil i s konkrétními danými situacemi, ve kterých se mnozí našli. Sobotní podvečer jsme si všichni užili u táboráku i díky velmi krásnému počasí.

Neděle byla zaměřena na téma „Školní šikana“ s policejním vyšetřovatelem a speciálním pedagogem panem doktorek Nasswetrem, který dlouhá léta pracoval na oddělení pro mladistvé. I tady byly zmíněny situace, které napsal život. Pan doktor nás navedl, jak se z těchto situací poučit či jakou zvolit prevenci. Odpolední bloky patřily k „Postřehům a reflexím.“

Po celý víkend se o velké i malé děti staraly a bohatý program připravily úžasné paní vychovatelky.

Víkend se povedl a již se těšíme a připravujeme pro vás další.

Podrobný program k nahlédnutí ZDE

Poplašné a falešné zprávy na internetu a jak je rozeznat

21. 4. 2022 proběhl prostřednictvím aplikace MS Teams on-line seminář s ředitelem Pražského inovačního institutu a člena virtuální skupiny Čeští elfové. Čas si na nás udělal vysokoškolský pedagog Mgr. Bohumil Kartous, Ph.D.

Pan doktor nás seznámil s poplašnými a falešnými zprávami, které kolují v médiích, internetu a všude kolem nás.

V současnosti je denně díky internetovým médiím ohromné množství nových informací a aktualit. Jak rozeznat ty pravdivé a které odpovídají skutečnosti? Jak tyto informace předávat dětem a proč je důležité v aktuální době mít povědomí o tom, že všechno, co se dočteme na internetu, nemusí být pravda.

Dvě hodiny velmi poutavých, zajímavých a nových informací.

Asertivní komunikace

V březnu jsme s panem doktorem Jiřím Strnadem otevřeli téma „Asertivní komunikace s různými aktéry v našem každodenním životě“.

Přednáška byla velmi poutavá a zajímavá . Rozjela se příjemná diskuze na konkrétních případech. Čas byl ovšem neúprosný a diskuze musela být přerušena . Přerušena ovšem do 22. 10. 2022, kdy se znovu s panem doktorem setkáme a to na celodenním vzdělávání, které se uskuteční v Rekreačním středisku Nad Přehradou na Rusavě.

Na pořadu dne jsou dva bloky. Dopolední téma „Základy zdravého přístupu k sobě, psychohygiena“ a odpoledne problematika „Komunikace a práce s puberťáky v typických problémových situacích“.

Už se všichni moc těšíme.