Nemalým zážitkem byl pro pěstounské rodiny týdenní pobyt v CHORVATSKU!

Své zázemí jsme měli v místě Vodice – Srima. Bydleli jsme v apartmánech a co ocenily zejména naše přes rok plně vytížené pěstounsky, starali se zde i o naše hladové krky.

Během našeho pobytu jsme se jen neflákali na pláži a nevěnovali se plavání a potápění. Společně jsem vyrazili i na několik výletů.

Navštívili jsme národní par KRKA, který byl krásnou procházkou kolem vodopádů a jezer. Kdo chtěl, mohl se zde také vykoupat.

Vydali jsem se také na celodenní výlet do Omiše, kde nás čekala písečná pláž, plavba na pirátské lodi, během které jsme navštívili ostrov, na kterém byla továrna na výrobu oleje, kterou jsem si mohli prohlédnout. A pro odvážné plavce bylo možné spatřit také potopený vrak lodi.

Společně jsme se také vydali na zdejší vodní atrakce, což byla pro některé opravdu velká výzva. Proháněli jsme se tu za motorovým člunem na několika nafukovacích atrakcích. Mladší děti co se bály, si během té doby užívaly na zdejším tobogánu.

Jindy jsem se zase společně vydali dovádět na místní vodní nafukovací hrad. Napřed šli jen děti, ale při sledování jejich dovádění se za nimi začali z pláže, odkud jsme je pozorovali, vytrácet také dospělí. Pěkně jsme si zadováděli a zjistili jsme, že takové to hopsání a navíc na vodní hladině, je tedy opravdu fyzicky náročné.

Týden uplynul strašně rychle a domů se nikomu nechtělo. Takže jak jinak, na přes rok se tu zase sejdeme!

Chorvatsko pro rodiny (rekreace)