💉-🩹-🩺- ŠKOLENÍ PRVNÍ POMOCI U DĚTÍ – 🩺-🩹-💉

DEN VE ZNAMENÍ ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

Proč právě toto téma?

Protože jsme věděli, že chceme toto školení nabídnou zejména pečujícím babičkám o své vnoučaty, které nemají děti v pěstounské péči, hledali jsme co nejvhodnější školení, aby bylo velkým přínosem jak našim stávajícím pěstounům, tak novým babičkám, aby se po školení mohli všichni společně pěkně sdílet a povídal si o úsměvných i náročných situacích.

Proto jsme objednali školení „PRVNÍ POMOCI a to zejména u DĚTÍ“

Ještě před školením měli pěstouni i přihlášení babičky možnost přesněsí specifikovat témata, která by je zajímala. Pan školitel Jaroslav Sedlář, k nám nezavítal sám. přivezl sebou také „MIMINKO“ na kterém jsme si všichni mohli vyskoušet jak se dělá u takto malých dětí resuscitace, či jak s dítětem zacházet a jak si počínat, když něco v dechne a nemůže dýchat.

Společně jsme pak probírali témata jako jsou popáleníny, zastavení krvácení, vyražený dech, úrazy a pády, alergické reakce, astma, bodbutí hmyzem.

Jedno zdůležitých témat bylo také téma, jak si zachovat chladnou hlavu a předcházet panize, která by nám mohla znemožnict poskytnutí pomoci. Pan školitel nás seznámil také s aplikací „NEPANIKAŘ“, kterou by měl mít v mobilním telefonu určitě stáhlou každý rodič, nebo spíše každý.

💉-🩹-🩺- 💉-🩹-🩺- 💉-🩹-🩺- 💉-🩹-🩺

AKCE PROBĚHLA V RÁMCI PROJEKTU ORGANIZOVANÉHO VE SPOLUPRÁCI S

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-1.png.
👨‍👩‍👧‍👧ZAŽILI JSME 👨‍👩‍👦 – – – „Duo“ den pěstounství a rodiny 🎈-🪁-🌞-🪁-🎈 – sobota 11. 11. 2023